Collegium XR

Ośrodek badawczy nad VR, AR i XR Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Digitalne Archiwa Małopolski 2021

Konferencja interaktywna Digitalne Archiwa Małopolski organizowana przez Instytut XR oraz Wydział Sztuki UP Kraków

Gra komputerowa w formie wycieczki, gdzie spotkamy astrologów, biologów, projektantów UX, muzyków techno w ich naturalnych, wirtualnych, trójwymiarowych lokacjach. Aktywny, networking za pomocą najbardziej zaawansowanego sposobu komunikacji online! To wszystko dzięki Studentkom i Studentom III roku najlepszego w Polsce artystyczno-digitalowego kierunku studiów czyli @Digital Design na Wydziale Sztuki UP, z niewielką pomocą dr Michał Hyjka oraz Macieja Gniadego (CollegiumXR) oraz z wielkim wsparciem Urzędu Miasta Krakowa!

W naszych planszach w formacie Mozilla Hubs Pełna Wolność i Swoboda! Można to robić też przed i po trwaniu wydarzenia, jednak to o wiele większa frajda i imersja, kiedy jesteś online z grupą ciekawych osób. Dlatego polecamy w czwartek 27 maja o 11:15 podłączyć się do naszej digialnej wycieczki klikając na ten link → https://hubs.mozilla.com/Etn…/uniform-joyful-roundtable…

Choć to nie przekreśla mnogości doznań – zalecamy używać słuchawek z mikrofonem oraz przeglądarki Chrome. Konferencja i zwiedzanie możliwe na każdym medium z wyświetlaczem (laptop, PC, komputer stacjonarny, tablet, smartfon)

Każde pomieszczenie to 15 min wykładu i dalej w drogę! Spotkamy prelekcje o różnej tematyce jednak łączy je jedno – chęć przekazywania wiedzy w nowy – interaktywny sposób!

Okres pandemii pokazuje jak ważną rolę w codziennej pracy badawczej oraz komercyjnej zaczynają odgrywać zdalne formy komunikacji. Stosunek do pracy zdalnej zmienił się nieodwracalnie, ale i obnażył słabe strony narzędzi komunikacyjnych, którymi się posługujemy.

Czy rozwiązaniem jest wprowadzenie bardziej dostępnych urządzeń VR i XR (mieszanej rzeczywistości) czy może popularyzacja haptycznych rozwiązań (czujniki 3D oraz stereoskopia) pozwoli na rozwój aktywizacji i udostępniania zdigitalizowanej wiedzy.

Konferencja będzie spotkaniem specjalistów naukowców w dziedzinie multimediów, instalacji intereaktywnych czy muzeów, ale i ludzi, którzy wykorzystują innowacyjne narzędzie prezentacji wirtualnej w edukacji.

Celem konferencji jest wytworzenie strategii rozwoju interaktywnych platform komunikacji zdalnej uczelni w Małopolsce oraz ocenienie, jak mieszanej rzeczywistości (VR oraz AR), mechanizmy sztucznej inteligencji oraz inne nowinki technologiczne mogą współtworzyć nową edukację i budowanie tożsamości i rozwoju tzw. smartcity.

Konferencja

Cyfrowe Digitalia Małopolski III

HypeMan: Michał Hyjek i Maciej Gniady

Coffee break elevator music: Mchy I Porosty

Pokój główny = START ORAZ GŁÓWNY HUB Wejście do pokoju → https://hubs.mozilla.com/Etn…/uniform-joyful-roundtable…

Dzień 1 - 27.05.2021

Host: Jakub Dąbrowski

Temat: Jam room muzyki elektronicznej

Prelegent: Michał Marczak

Wejście do pokoju → https://hubs.mozilla.com/dmKzeGU/jam-space

Dzień 2 - 28.05.2021

Temat: Etapy stawiania obozu

Host: Jan Pikul

Prelegent: Autoprezentacja

Wejście do pokoju → https://hubs.mozilla.com/ARhSwXv/antoni-pikul-survival

Konferencja odbyła się w wykładowej sali multimedialnej na ul. Podbrzezie 3, ale także w interaktywnej platformie transmisyjnej Mozilla Hubs, gdzie było można oglądać transmisję na swoim telefonie / smartfonie / goglach VR i jednocześnie udzielać się w dyskusji – zadawać pytania prelegentom. Platforma jest dostępna w internecie – bez instalacji i na każdym urządzeniu mobilnym. Taka forma konferencji (także jej reklamy oraz gromadzenia materiału do publikacji) to kompletne zjawisko zwiększające dostępność do kultury bez pomijania ludzi ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczenia ekonomiczne.